Ўзбекистон Республикаси делегацияси халқаро илмий-амалий конференциясида иштирок этмоқда
Тадбир Россия Федерацияси Марказий сайлов комиссияси ва Москва шаҳри ҳукумати томонидан ташкил этилди.
Халқаро илмий-амалий конференцияда 90 дан ортиқ иштирокчилар қатнашмоқда: халқаро ташкилотлар ва 30 дан ортиқ давлатлардан сайлов органлари вакиллари.
Ўзбекистон Республикаси Марказий сайлов комиссияси раиси М. Абдусаломов Ўзбекистон сайлов жараёнини такомиллаштириш, шу жумладан, яқинда қабул қилинган Сайлов кодексидаги янги киритилган тартиб, қоида ва сайлов жараёнини бошқариш ахборот тизимини жорий этиш амалиёти тўғрисида маъруза қилди.
Шунингдек, халқаро илмий-амалий конференциянинг ялпи мажлисида турли мамлакатларнинг 20 дан ортиқ сайлов органлари вакилларининг маърузалари тингланди.

Делегация Республики Узбекистан принимает участие на международной научно-практической конференции
Мероприятие организовано Центральной избирательной комиссией Российской Федерации и Правительством г.Москвы.
На международной научно-практической конференции принимает участие свыше 90 участников: представители избирательных органов из более 30 государств и международных организаций.
Председатель Центральной избирательной комиссии Республики Узбекистан М.Абдусаломов выступил с докладом о совершенствовании избирательного процесса Узбекистана, в том числе об основных нововведениях во вновь принятом Избирательном кодексе и практике внедрения Информационной системы управления избирательным процессом.
Также на пленарном заседании международной научно-практической конференции были заслушаны доклады более 20 представителей избирательных органов различных государств.