Сайлов қонунчилиги ва замонавий технологиялар бўйича ўқув маркази директори ўринбосари
Ўзбекистон Республикаси Марказий сайлов комиссияси Раисининг фармойишига биноан Халмухаммед Аитжанович Палуаниязов Ўзбекистон Республикаси Марказий сайлов комиссияси Котибияти Сайлов қонунчилиги ва замонавий технологиялар бўйича ўқув маркази директори ўринбосари этиб тайинланди.
Халмухаммед Палуаниязов 1979 йилда Тошкент шаҳрида туғилган. Қорақалпоқ Давлат университетини тамомлаган. Ҳуқуқшунос, 2-даражали юрист, юридик фанлар номзоди.
Бунгача Марказий сайлов комиссияси Котибияти Сайлов қонунчилиги ва замонавий ахборот технологиялар бўйича Ўқув маркази етакчи консультанти лавозимида ишлаб келаётган эди.

Назначен заместитель директора Учебного центра по вопросам избирательного законодательства и современных технологий
В соотвествии с распоряжением председателя Центральной избирательной комиссии Республики Узбекистан, Халмухаммед Аитжанович Палуаниязов назначен заместителем директора учебного центра по вопросам избирательного законодательства и современных технологий Секретариата Центральной избирательной комиссии Республики Узбекистан.
Халмухаммед Палуаниязов родился в 1979 году в городе Ташкенте. Окончил Каракалпакский Государственный университет. Правовед, юрист 2-класса, кандидат юридических наук.
До этого он работал на должности ведущего консультанта Учебного центра по вопросам избирательного законодательства и современных технологий Секретариата Центральной избирательной комиссии.